Nasi partnerzy:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player 


 

 

 

 

 

 


 

Który certyfikat z języka angielskiego wybrać?

 

Jesteś studentem, bądź osobą pracującą. Myślisz poważnie o swojej karierze zawodowej – w kraju lub za granicą i potrzebujesz certyfikatu, który Ci to ułatwi…

Bezwzględnie TOEIC.

Jesteś licealistą, studentem lub nauczycielem akademickim. Chcesz uczyć się/studiować za granicą bądź też uczestniczyć w programach rozwojowych, wymiany lub planach stypendialnych. Potrzebujesz certyfikatu honorowanego przez jak największą ilość instytucji akademickich, agencji rządowych lub instytucji międzynarodowych.

Polecamy TOEFL

Jesteś licealistą bądź gimnazjalistą. Chcesz w formalny sposób sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego i przystąpić do egzaminu, możliwie szeroko sprawdzającego Twoje kompetencje.

TELC lub certyficaty Cambridge?

Nie chcesz ryzykować swoich czasu i pieniedzy na przystępowanie do egzaminu, gdzie kilka brakujących punktów może przesądzić o niepowodzeniu…

TOEIC. Tego egzaminu nie można oblać – po prostu otrzymasz certyfikat z trochę gorszą oceną punktową.

Twój szef/pracodawca kazał Ci udokumentować znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Rzecz jasna TELC, który wprost odnosi się do tzw. poziomów Rady Europy.

Chcesz szybko zdobyć prestiżowy certyfikat, ale FCE wydaje Ci się za trudny..

TELC - jest to egzamin trochę zbliżony formatem do FCE, ale jednak łatwiejszy i nastawiony przede wszystkim na umiejętność praktycznej komunikacji. Ewentualnie TOEIC, który też, jeśli chodzi o sam format egzaminu, jest łatwiejszy niż FCE, a ma na dodatek tą zaletę, że nie możesz go oblać...

Cena certyfikatu stanowi dla Ciebie istotne ograniczenie.

TOEIC. To chyba obecnie najtańszy certyfikat na rynku (z tych „poważnych”). Przystąpienie do niego kosztuje zaledwie 355 zł (300 zł dla studentów).

Chciałbyś jak najszybciej otrzymać wyniki

Znowu TOEIC. Czas oczekiwania na wynik to zaledwie 10 dni roboczych!

Chciałbyś podjąć prawdziwe wyzwanie i zdobyć certyfikat, który wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym, a także wszechstronności i doskonałego radzenia sobie we wszystkich kluczowych kompetencjach językowych (czytanie, słuchanie, pisanie, struktury języka, mówienie).

CAE a zwłaszcza CPE.

Sam certyfikat ma dla Ciebie znaczenie drugorzędne – ma Cię jedynie ukierunkować i pomóc w jak najlepszym (i najbardziej wszechstronnym) opanowaniu języka…

FCE, a potem CAE i CPE. Alternatywnie TELC B1 a potem B2 i C1.

Chciałbyś zdobyć modny certyfikat, w 100% zgodny z bardzo popularnym (i obowiązującym w wielu miejscach) obecnie Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.

Ewidentnie TELC

Naszym osobistym zdaniem…

Szczególnie polecamy Twojej uwadze TOEIC. Jest najbardziej uniwersalny i uznawalny na całym świecie, ma stosunkowo niską cenę, a wynik otrzymasz wyjątkowo szybko. Na dodatek nie musisz stresować się, że nie zdasz i wszystkie Twoje wysiłki pójdą na marne – ryzykujesz tylko tym, że otrzymasz gorszy wynik. Możesz go zdać u nas na miejscu – organizujemy sesje egzaminacyjne z częstotliwością uzależnioną od potrzeb, nawet dla niewielkiej ilości osób!

Oczywiście, ostateczna decyzja należy do Ciebie. Bez względu na to, jaki certyfikat wybierzesz, zrobimy wszystko co w naszej mocy, by pomóc Ci go zdobyć!

Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do nas!