Nasi partnerzy:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player
BLS - nowoczesna i skuteczna metoda nauki języka angielskiego

Oferta archiwalna

usta po pierwsze: zaczniesz wreszcie mówić po angielsku

ucho po drugie: zrozumiesz co do ciebie mówią inni

zegar po trzecie: oszczędzisz czas, ucząc się szybko i skutecznie

wstazka po czwarte: jeżeli tylko zechcesz, uzyskasz międzynarodowy certyfikat językowy

komputerek po piąte: otrzymasz dostęp do wyjątkowych rozwiązań multimedialnych

 

Ściągnij prezentację reklamową! (Macromedia Flash Player 8, 10,1 MB)

prezentacja multimedialna

 

BLS - czyli innymi słowy Blended Learning System, oznacza - w wolnym tłumaczeniu - „łączony system nauczania”.

Metoda BLS Communication została stworzona, aby spełnić oczekiwania wszystkich tych, którzy potrzebowali nowych, świeżych rozwiązań przekraczających dotychczasowe ramy nauczania jednym tylko schematem.

Ponieważ nauka metodą BLS Communication zakłada zarówno standardowe zajęcia z lektorem, jak i samodzielną pracę każdego ucznia w domu, Słuchacz otrzymuje do swojej dyspozycji oprócz podręczników drukowanych także podręcznik multimedialny, znajdujący się na platformie e-learningowej w Internecie.

 

Metoda będąca efektem lat praktycznych doświadczeń!

BLS łączy w sobie wiele dobrych praktyk nauczania języka angielskiego wskutek czego jest tak interesująca dla ucznia, pozwalając mu na: szybkie zdobycie umiejętności porozumiewania się, utrwalenie podstaw gramatycznych, osiągnięcie łatwości w komunikowaniu się po angielsku oraz zdobycie certyfikatu TELC.

Metoda BLS Communication została stworzona jako unikalne połączenie sprawdzonych rozwiązań z zakresu:

- metody bezpośredniej
- e-learningu
- metody tradycyjnej
- metody komunikatywno-kontekstowej

Stało się to możliwe dzięki umieszczeniu od połowy kursu specjalnych bloków tematycznych, które przygotowują Słuchaczy do egzaminu językowego, dając dodatkową możliwość uzyskania wymiernego potwierdzenia nabytych umiejętności.

 

Stacjonarne zajęcia z lektorem

Standardowo, system prowadzenia zajęć opiera się w pierwszej kolejności na klasycznych założeniach metod bezpośrednich, dzięki czemu możliwe jest:

- natychmiastowe przełamanie bariery w mówieniu
- zbudowanie odpowiedniego kontaktu lektora ze Słuchaczem,
- nabycie przez Słuchaczy swobody w wypowiadaniu się,
- wykształcenie właściwych nawyków językowych,
- zachowanie odpowiednio szybkiego tempa mówienia co wpływa na podwyższoną percepcję Słuchaczy (intensywność przekazywanej wiedzy, wysoka koncentracja).

Poczynając od 5 części podręcznika, w ramach zajęć z lektorem wprowadzane są bloki tematyczne ukierunkowane na zdobycie dodatkowych umiejętności językowych oraz certyfikatu TELC na poziomie B2 (ewentualnie innych certyfikatów językowych na tym samym poziomie zaawansowania - np. FCE Cambridge ESOL - First Certyficate in English).

 

Podręcznik Multimedialny

Podstawowym założeniem systemu BLS jest równoczesne prowadzenie zajęć w ramach kursu stacjonarnego oraz samodzielna praca Słuchaczy z podręcznikiem multimedialnym, dostępnym za pośrednictwem Internetu na platformie e-learningowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu Słuchacze spędzają w tygodniu dodatkowe 30-180 minut, powtarzając i poszerzając materiał wprowadzony w trakcie zajęć stacjonarnych.

Pozwala na to, między innymi, wielokrotne odsłuchiwanie dialogów nagranych w czterech różnych akcentach języka angielskiego (brytyjski, amerykański, kanadyjski oraz australijski) jak również wykonywanie przez Słuchaczy samosprawdzających się ćwiczeń, wykorzystujących zagadnienia wprowadzone uprzednio na zajęciach.

Podręcznik Multimedialny umożliwia znaczne podwyższenie tempa nauczania, skracając tym samym czas potrzebny na osiągnięcie poziomu B2, a w konsekwencji również zdobycie certyfikatu TELC.

 

Słownictwo XXI wieku

Dzięki wprowadzeniu nowoczesnego, a jednocześnie niezwykle użytecznego słownictwa, uczestnicy kursów BLS przyswajają sobie w pierwszej kolejności szczególnie przydatne zwroty, mające największe zastosowanie w skutecznej komunikacji we współczesnej angielszczyźnie.

Odpowiednio dobrany zakres słownictwa, wykorzystanie dialogów odwróconych oraz liczne listeningi (słuchanki) oraz readingi (czytanki) zamieszczone w podręczniku multimedialnym pozwalają szybko opanować umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

 

Dodatkowe korzyści - Certyfikat TELC

Blended Learning System gwarantuje Słuchaczom nie tylko błyskawiczne nabycie umiejętności językowych umożliwiająych swobodną komunikację po angielsku, ale także dodatkowe korzyści w postaci przygotowania do certyfikatu TELC. Niezależnie, od tego czy konkretny Słuchacz zapisując się na kurs miał w planach uzyskanie certyfikatu językowego, czy po prostu chciał nauczyć się mówić po angielsku, na zakończenie kursu będzie mógł zdobyć certyfikat TELC.

 

Chcesz zobaczyć jak to działa w praktyce? Umów się na spotkanie z naszym konsultantem. Zapraszamy!