Nasi partnerzy:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

TOEIC czyli certyfikat dla profesjonalistów

Egzaminu TOEIC nie możesz „oblać” – po prostu uzyskujesz lepszy albo gorszy wynik, wyrażony punktowo (od 10 do 990). Rzecz jasna, im lepszy rezultat uzyskasz, tym więcej drzwi stanie przed Tobą otworem. Egzaminem TOEIC, zaliczonym na, powiedzmy, 730 punktów, nie zaimponujesz może dzieciom sąsiada, dumnym z otrzymanego właśnie gradu „B” na First Certificate in English, ale prezesowi dużej korporacji – jak najbardziej.

Niemal każdy potrafi wymienić nazwy popularnych w Polsce, zwłaszcza wśród młodzieży, egzaminów takich jak FCE, ale nie wszyscy wiedzą, czym jest TOEIC.

 

TOEIC – idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy aspirują do profesjonalizmu.

 

Główne zalety certyfikatu TOEIC:
- najkrótszy czas oczekiwania na wynik (maksymalnie 10 dni roboczych)
- wysoka uznawalność na całym świecie
- stosunkowo niska cena egzaminu (350 zł; 300 zł dla studentów)


TOEIC stanowi obecnie najbardziej popularny egzamin na świecie. To właśnie on jest najczęściej wybierany przez menadżerów, specjalistów Human Resources a także szkoły wyższe w celu dokonania obiektywnego pomiaru kompetencji językowych swych pracowników oraz studentów. Cieszy się on także ogromną popularnością wśród klientów indywidualnych, aspirujących do zatrudnienia (i rozwoju) w prestiżowych firmach i instytucjach.

TOEIC honorowany jest przez ponad 8000 renomowanych firm, korporacji i organizacji (w naszym kraju m.in. przez Toyotę, TP SA, , Agorę, PTK Centertel, Deutche Bank oraz wiele innych). Zaliczony z rezultatem co najmniej 700 pkt jest uznawany przez polską Służbę Cywilną w postępowaniu kwalifikacyjnym. Również agencje rządowe posługują się tym egzaminem m. in. w procesach rekrutacji i awansowania pracowników. Na licznych uczelniach w Polsce, TOEIC zalicza lektorat z języka angielskiego. Jest on też honorowany w przypadku ubiegania się o licencje pilotów i przewodników wycieczek z językiem angielskim.

TOEIC został stworzony przez Educational Testing Service, największą edukację testującą na świecie, aby spełnić oczekiwania świata biznesu na rzetelny i obiektywny test znajomości języka angielskiego w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku. TOEIC sprawdza więc przede wszystkim umiejętność posługiwania się językiem w biurze, podczas spotkań, negocjacji czy podróży służbowych. Na całym świecie do egzaminu podchodzi rocznie ponad 4 500 000 osób.

W Prestige School of English możesz przygotować się do egzaminu TOEIC na specjalnie opracowanym kursie. Zapraszamy!

Zobacz też:
Więcej o formacie egzaminu TOEIC
Dowiedz się więcej o organizacji zajęć
TOEIC okiem eksperta - krótkie podsumowanie naszego dyrektora metodycznego